ABES

Aktuality

Získejte 3 provize z prodeje jedné nemovitosti (a to včetně těch špatně prodejných)

 

Věděli jste, že ABES spolupracuje nejen s realitními makléři, ale i s investičními společnostmi?

Určitě občas zažíváte situace, kdy vám klient dává do prodeje nemovitost, která:

     - je zanedbaná a vyžaduje opravy

     - má potenciál či vyžaduje úpravy pro dosažení vyšší ceny

     - je zatížena dluhy, exekucemi nebo jinými právními problémy

     - nebo se prodává pod cenou, protože klient potřebuje peníze rychle

 

Jsou to nemovitosti, které je často těžké prodat rychle, ale mají potenciál velkého výdělku, pokud na peníze nespěcháte a můžete do ní i zainvestovat.

To však sebou nese rizika, která nechcete nést...

 

MY V ABESU SPOLUPRACUJEME S INVESTORY, KTEŘÍ OD VAŠEHO KLIENTA TAKOVOU NEMOVITOST ODKOUPÍ A VY MŮŽETE ZÍSKAT ROVNOU 3 PROVIZE ZA ZPROSTŘEDKOVÁNÍ:

 1. provizi získáte při zprostředkování prodeje nemovitosti investorům,
  výše provize je 3-5% a je splatná IHNED ke dni podpisu kupní smlouvy.
 2. provizi dostanete při následném prodeji již zhodnocené nemovitosti, kterou investor dá do prodeje zase vám. (Což smluvně garantujeme).
  Výše provize je 2,5% a je splatná ke dni podpisu kupní smlouvy.
 3. provizi máte i ze zhodnocení nemovitosti investorem, který se vám smluvně zaváže k další provizi ve výši: 5% z rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou dané nemovitosti. Tato je splatná ke dni uhrazení kupní ceny.

 

To je skvělé, že?  A teď jak se do toho zapojit?


Pro naše investiční partnery hledáme makléře primárně pro trvalou spolupráci. Očekáváme, že budete mít oko na výběr vhodných nemovitostí a schopnost jednat rychle, když to bude potřeba. U makléřů, kteří se osvědčí, jsme připraveni dohodnout i individuální podmínky, lokální exkluzivitu či další formy vzájemné spolupráce.

MÁTE-LI ZÁJEM, KONTAKTUJTE NÁS NA ratajova@abes.cz nebo +420 777 10 15 20.

 

Co se stane následně?

My Vás propojíme s investory, se kterými budete následně pravidelně spolupracovat na základě rámcové smlouvy.

 1. Když Vám přijde do nabídky vhodná nemovitost, pošlete e-mailem údaje k nemovitosti (LV, specifikace, aktuální fotografie, Vaše doporučení).
 2. Do tří dnů zhodnotí reálnou výnosnost nemovitosti. Spojí se s Vámi a v případě, že nemovitost odkoupí, inkasujete 1. provizi.
 3. Nemovitost zrekonstruují, případně vyřeší exekuční problémy a dluhy. To trvá přibližně 3 měsíce od výkupu nemovitosti.
 4. Poté Vám dají zhodnocenou nemovitost zpět do nabídky a vy hledáte kupce.
 5. Při prodeji inkasujete 2. a 3. provizi.

 

HLAVNÍ VÝHODA PRO VÁS: Vy jako zprostředkovatel nenesete žádná rizika. Veškeré náklady na odkup a zhodnocení nemovitosti hradí investor. Vy se staráte pouze o vytipování vhodné nemovitosti a její následný prodej.

 

MODELOVÝ PŘÍKLAD:

 

 

Pan Novák osloví Vaši RK s nabídkou prodeje rodinného domu po svých rodičích, který má ale děravou střechu a ještě je zatížený exekucí. Klient požaduje za nemovitost 1.000.000,- Kč, vy ale víte, že podobné RD v dané lokalitě mají hodnotu minimálně 1.300.000,- Kč, po opravě i více. Zároveň však víte, že prodat takto “problémovou” nemovitost obvykle trvá dlouho a je to spousta práce. Logicky se vám do toho nechce. Navíc pan Novák na prodej spěchá.

Vy na základě dlouhodobé spolupráce pošlete informace o nemovitosti investorovi, spolu se svým doporučením, popisem problémů a odhadem budoucího zhodnocení.

 

Investor tento případ do tří dnů posoudí a pokud se rozhodne, tak:

 1. Ihned odkoupí RD pana Nováka a vy získáte okamžitou provizi 50.000 Kč
 2. Následně investor nemovitost oddluží a nechá na své náklady opravit nutné nedostatky - v tomto případě děravou střechu.
 3. Opravený RD, nyní ve vlastnictví investora, je následně dán znovu do prodeje výhradně vaší RK. (máte exkluzivitu)
 4. Jakmile nemovitost prodáte, získáváte druhou provizi z prodeje, ovšem z již vyšší ceny. V tomto modelovém příkladu prodáte dům s novou střechou za 1.5lmn a provize bude 37.500 Kč
 5. A na závěr, po vyčtování celého případu získáváte ještě provizi ze zhodnocení nemovitosti, což je 5% z 500k, tedy dalších 25.000 Kč


V součtu tedy získáte provizi 112.500 Kč za nemovitost, kterou byste normálně nejspíše vůbec neprodali. A máte s tím nulové riziko. V podstatě jde o to vytipovat ty správné nemovitosti. Vše ostatní si vyřeší investor.